مقاله

متوقف شدن تولید ایکس باکس وان توسط مایکروسافت

این شرکت تصمیم گرفت منابع تولید خود را بر روی ایکس باکس سری X/S متمرکز کند. مایکروسافت می گوید که خط ایکس باکس وان متوقف شده و دیگر تولید نمی شود.

تولید ایکس باکس وان از سال 2013 تا 2020 به طول انجامید، اما مدل های آن دیگر ساخته نمی شوند. مایکروسافت تایید کرده است که تولید تمامی کنسول های ایکس باکس وان را در پایان سال 2020 متوقف کرده است.

همزمان با عرضه Xbox Series X/S در اواخر همان سال، مایکروسافت نیز تولید کنسول های Xbox One S را متوقف کرد.

مایکروسافت توقف تولید کنسول های نسل آخر را برای The Verge تایید کرد. سیندی واکر، مدیر ارشد بازاریابی محصولات کنسول ایکس‌باکس، گفت: برای تمرکز بر روی تولید Xbox Series X/S، ما تولید تمامی کنسول‌های Xbox One را تا پایان سال ۲۰۲۰ متوقف کردیم. با دایهارد همراه باشید.

اگر می خواهید به بهترین بازی‌های Xbox Game Pass دسترسی داشته باشید، فقط کافی است از یک رایانه شخصی استفاده کنید. به هر حال، سال 2021 بهترین سال برای رایانه های شخصی از سال 2012 بود، بنابراین این پلتفرم مثل همیشه خوب عمل می کند.

اظهار نظر مایکروسافت همزمان با گزارشی است مبنی بر اینکه سونی تولید PS4 را تمدید کرده است، زیرا PS5 به دلیل محدودیت‌های قطعه همچنان با کمبود مواجه است.

طبق گزارش بلومبرگ، سونی سال گذشته قصد داشت تولید کنسول‌های PS4 را متوقف کند، اما اکنون به شرکای مونتاژ خود گفته است که تا سال 2022 به تولید آن‌ها ادامه خواهد داد.

ادعا می شود که این تصمیم منجر به ایجاد حدود یک میلیون واحد PS4 در سال جاری خواهد شد و بخشی از فشار روی تولید PS5 را که به تراشه های پیشرفته تری نیاز دارد، جبران می کند.

سونی به تولید PS4 در میان کمبود PS5 ادامه می دهد

به گفته منابع بلومبرگ، افزایش تولید همچنین به سونی کمک می کند تا با شرکای تولیدی بهتری مذاکره کند.

با این وجود، این شرکت ادعا کرده است که سیستم‌های Xbox Series X/S سریع‌تر از هر نسل قبلی کنسول‌های مایکروسافت به فروش می‌رسند.

دوران ایکس باکس وان به پایان رسیده است، تا آنجایی که به تولید مربوط می شود. هیچ مدل دیگری از ایکس باکس وان توسط مایکروسافت تولید نمی شود و ظاهراً از اواخر سال 2020 چنین بوده است.

فیل اسپنسر، رئیس بازی‌های مایکروسافت، در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز که روز دوشنبه منتشر شد، گفت کمبود مداوم ایکس‌باکس در واقع نتیجه تولید کمتر کنسول‌ها نسبت به نسل‌های قبلی نیست. او گفت، در عوض، کمبود ناشی از افزایش تقاضا از زمان شروع همه‌گیری کووید-19 بوده است.

تنها چیزی که باقی می ماند که خرده‌فروشان از طریق موجودی باقی‌مانده هر دو کنسول نسل آخر خود را بفروشند، و این دقیقاً همان چیزی است که مایکروسافت در حال برنامه‌ریزی است. زیرا شرکت توجه خود را به فروش دو کنسول نسل جدید خود معطوف کرده است.

این یک تضاد گسترده با برنامه های اخیر سونی است. بر اساس یک گزارش جدید، سونی از تولید کنسول‌های PS4 عقب نشینی کرده است، در حالی که کنسول‌های PS5 در سرتاسر جهان کمبود دارند. گزارش شده است که سونی قصد دارد تقریباً یک میلیون کنسول جدید PS4 را در بقیه سال 2022 بسازد، زیرا برای پشتیبانی از PS5 آماده می شود، که به تراشه پیشرفته تری نسبت به PS4 نیاز دارد. مایکروسافت ممکن است به آینده نگاه کند، اما سونی در حال حاضر به آخرین نسل کنسول خود تکیه کرده است.

در ماه نوامبر، روزنامه تجاری Nikkei گزارش داد که شرکت نینتندو (7974.T) به دلیل کمبود عرضه، 20 درصد کمتر کنسول های بازی سوییچ را نسبت به برنامه ریزی شده تولید خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *