مطالب آموزشی

کار نکردن دسته PS5

کار-نکردن-دسته-PS5

در این مقاله به بررسی دلایل کار نکردن دسته PS5 و چگونگی تعمیر آن می پردازیم، با دایهارد همراه باشید.

هنگامی که دسته PS5 با اینکه به کنسول متصل است اما کار نمی کند، چه کار باید کرد؟ اگر کنترلر حتی با استفاده از کابل همچنان کار نمی کند، در ادامه علت کار نکردن دسته PS5 و نحوه رفع آن را می گوییم.

نحوه تعمیر کار نکردن دسته PS5

در ابتدا مطمئن شوید که دسته PS5، به طور کامل شارژ شده است و به درستی کنسول متصل است. اگر ورودی کنترلر اکسپت نشد، کنسول را خاموش کنید. برای انجام اینکار، دکمه پاور PS5 را روی خود سیستم نگه دارید. پس از شنیدن اولین بوق. مدت کوتاهی پس از آن صدای دوم را می شنوید و پس از آن خاموش شدن کامل PS5 را آغاز می کند.

بعد از آن دسته PS5 را با استفاده از USB به سیستم متصل کنید. سپس با همان دکمه‌ قبل، مجدد آن را روشن کنید، ممکن است کمی زمانبر باشد. سپس باید به صفحه اصلی PS5 برگردید و دسته دوباره کار می کند. این یک راه حل ساده و کلی است.

راه دیگر تنظیم مجدد دسته PS5

با استفاده از یک ابزار کوچک و قرار دادن آن در پد پشتی. (یک سوراخ بسیار کوچک سمت راست لوگوی سونی) این کار را انجام دهید. این کار کنترلر را ریست می کند.

اگر هیچ یک از این راه حل ها مشکل کار نکردن دسته PS5 را رفع نکرد، شاید پاک کردن داخل دسته PS5 مشکل را رفع کند. ابتدا کنترلر جدا کنید و فلت دسته و دکمه ها را با مقداری الکل تمیز کنید.

جهت مشاهده ویدیو آموزشی تمیز کردن داخل دسته PS5 کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *