وبلاگ

بازی های PS3 در فروشگاه PS5 ظاهر شدند

بازی‌های PS3 در فروشگاه PS5 ظاهر شده اند و به سازگاری احتمالی قبلی اشاره می کنند.

سازگاری به قبل در PS5 یکی از ویژگی های مورد درخواست بسیاری از طرفداران پلی استیشن بوده است، البته با سخت افزار بهتر و گرافیک بازی های واقعی که می توانند در کنسول های نسل بعدی از آن لذت ببرند.

در حالی که دو USP اصلی جدید و منحصربه‌فرد هستند که هر بازی ویدیویی خوب دارد، حس عجیبی از نوستالژی به بازی‌های ویدیویی قدیمی‌تر القا می‌شود.

بسیاری از اعضای انجمن مدت ها است که می خواهند بازی های PS، PS2 و PS3 روی PS5 ظاهر شوند. جالب است که ببینیم بازی‌های آن دوره‌ها چگونه روی کنسول نسل بعدی اجرا می‌شدند.

این ممکن است همه چیز در مورد تغییر باشد، اگرچه در PS3 عناوین در فروشگاه PlayStation مشاهده شده اند. آنها هنوز برای خرید در دسترس نیستند.

عناوین PS3 در فروشگاه PS5 مشاهده شدند

هنگام مشاهده یک بازی PS3 در فروشگاه PS5، لیست باید کاربر را به سمت نسخه PlayStation Now بازی هدایت کند، با این حال، Dead Or Alive 5 قیمت 7.99 پوند را نشان می دهد.

در زمان انتشار، کاربران قادر به خرید یک بازی PS3 از فروشگاه PS5 نبودند. لیست ممکن است اشتباه باشد، اما جالب اینجاست که Dead Or Alive 5 در PS3 در PlayStation Now در اروپا در دسترس نیست.

این لیست ها پس از کشف حق اختراعی که توسط معمار سیستم PS5 مارک سرنی با عنوان “سازگاری به عقب از طریق استفاده از ساعت جعلی و کنترل فرکانس دانه ریز” ثبت شد، ظاهر شد.

این به طور طبیعی باعث شده است که بسیاری گمان کنند که سونی بالاخره راه حلی برای عناوین قدیمی‌تر ایجاد کرده است و به زودی می‌تواند پشتیبانی از سازگاری با نسخه PS5 را گسترش دهد.

همچنین پس از گزارش بلومبرگ در ماه دسامبر منتشر شد که ادعا می کرد یک سرویس رقیب Xbox Game Pass توسط پلی استیشن آماده می شود.

پلی استیشن در حال برنامه ریزی رقیب Xbox Game Pass برای اوایل سال ۲۰۲۲ است

بر اساس اسنادی که این نشریه مشاهده کرده است، این سرویس جدید با اسم رمز «اسپارتاکوس» شناخته می‌شود و سرویس‌های فعلی پلی‌استیشن پلاس و پلی‌استیشن Now را ترکیب می‌کند و نام تجاری دومی را به تدریج حذف می‌کند. با دایهارد همراه باشید. انتظار می رود در بهار امسال برای PS4 و PS5 عرضه شود و در سه سطح پرداخت ساخته شود.

طبق گزارشات، سطح اول شامل مزایای موجود پلی استیشن پلاس، مانند بازی آنلاین و عناوین ماهانه رایگان خواهد بود. دومی کاتالوگ بزرگی از بازی‌ها را ارائه می‌کند، شبیه به سرویس Game Pass مایکروسافت. سطح سوم شامل دموهای گسترده، استریم بازی و کتابخانه ای از بازی های کلاسیک PS1، PS2، PS3 و PSP است.

سونی بارها گفته است که مدل انتشار Game Pass برای پلی‌استیشن کار نمی‌کند و این احتمال وجود دارد که مدل انتشار اشتراکی مشابهی را برای رقیب خود اتخاذ کند.

این خبر از طریق VGC منتشر می شود که اولین کسانی بودند که گزارش دادند بازی های PS3 در فروشگاه PS5 ظاهر شده اند. برخی از بازی هایی که دیده شده اند عبارتند از Dead or Alive 5، Bejeweled و دو عنوان Prince of Persia.

اگر این بازی‌ها به سادگی وارد سرویس PS Now می‌شدند، یک لوگو برای نشان دادن این موضوع داشتند. این واقعیت که بازی‌ها دارای قیمت هستند و به نظر می‌رسد که فقط فهرست‌های فروشگاهی معمولی هستند، چیزی است که به سازگاری با گذشته اعتبار می‌دهد.

بلومبرگ گزارش داد که “Spartacus” نام رمز پاسخ سونی به Xbox Game Pass است که ترکیبی از PS Plus و PS Now به عنوان یک بسته کامل بسیار بیشتر است.

چندین سطح برای اشتراک در این سرویس وجود خواهد داشت و انتظار می رود در سال 2022، احتمالاً در بهار، راه اندازی شود.

قیمتی که برای فروشگاه PS5 در نظر گرفته می شود به اندازه هزینه اجاره بازی ها است (از زمانی که PS Now این اجازه را داده است). او همچنین اشاره کرد که همه بازی‌های درگیر دارای ویژگی‌هایی در این سرویس هستند.

البته تا زمانی که یک خبر رسمی از سوی سونی منتشر شود باید صبر کنیم.

این فهرست می تواند نادرست باشد. بازی‌هایی که برای فروش جداگانه در دسترس نیستند، در گذشته به طور ناخواسته در بسیاری از فروشگاه‌های دیجیتال ظاهر شده‌اند. اما نحوه ظهور بازی درست پس از ثبت اختراع مربوط به سازگاری با قبل، تصادفی به نظر می رسد.

با گذشت زمان، بازی های بیشتری نیز ظاهر شدند، از جمله چندین بازی Prince of Persia و Bejeweled. همه اینها توسط جامعه گزارش شده است، و این باور قوی وجود دارد که سونی ممکن است در نهایت مشکل خود را با سازگاری با قبل را کاهش دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *