اخبار دنیای بازی

PS5 به تازگی بهترین ماه سال خود را در اروپا سپری کرد، اما سوییچ در صدر فروش آوریل قرار گرفت

PS5 به تازگی بهترین ماه سال خود را در اروپا سپری کرد، اما سوییچ در صدر فروش آوریل قرار گرفت - دایهارد

طبق آخرین داده های GSD، در ماه گذشته نزدیک به 290000 کنسول بازی، بیش از یک میلیون لوازم جانبی و 10.8 میلیون بازی در سراسر بازارهای اروپایی فروخته شد. نینتندو سوییچ در ماه آوریل برای هفتمین ماه متوالی پرفروش‌ترین کنسول اروپا بود و پس از آن PS5 و Xbox Series X/S قرار گرفتند.

اما این کاهش قابل توجهی نسبت به فروش ثبت شده در ماه مارس و آوریل 2021 بود.

289000 کنسول بازی در سراسر اروپا در ماه آوریل فروخته شد که 15 درصد کاهش نسبت به ماه مارس نشان می دهد.

داده ها بازارهای منتخب اروپایی را پوشش می دهد. با دایهارد همراه باشید. بزرگترین مناطق تحت پوشش آلمان و بریتانیا هستند.

نینتندو سوییچ برای هفتمین ماه متوالی پلتفرم پیشرو بود. PS5 در جایگاه دوم قرار دارد و پس از آن Xbox Series S و X قرار دارند.

در ماه گذشته بیش از 1.08 میلیون لوازم جانبی و محصولات جانبی در سراسر اروپا فروخته شد که نسبت به ماه مارس 19 درصد کاهش داشته است.

PS5 DualSense به راحتی شماره 1 بود که نشان دهنده افزایش شدید فروش کنسول PS5 بود. در همین حال، کنترلر PS4 DualShock جایگاه دوم را دارد.

از نظر کیف پول و کارت امتیاز، 1.48 میلیون از اینها در سراسر اروپا در ماه گذشته فروخته شد که 24 درصد کاهش ماهانه را نشان می دهد.

10.8 میلیون بازی دیجیتال و فیزیکی ردیابی شده در سراسر اروپا در آوریل 2022 فروخته شد. این کاهش 24 درصدی نسبت به ماه مارس است که شاهد عرضه‌های زیادی بود، به علاوه فروش قوی Elden Ring.

فروش واحدهای دیجیتال در بین 30 کشور ردیابی شده 29 درصد و واحدهای خرده فروشی در بین 16 کشور ردیابی شده 18 درصد کاهش یافته است.

همچنین نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16 درصد کاهش داشته است. با این حال، آوریل 2021 یک ماه فروش پنج هفته ای بود (امسال، فقط چهار هفته را شامل می شود)، و اگر هفته های مشابه را با هم مقایسه کنیم، فروش بازی ثابت بود.

پرفروش ترین بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga بود. این سریع‌ترین بازی لگو است که تاکنون منتشر شده است، و در حال حاضر پنجمین بازی پرفروش سال 2022 است، درست پس از Grand Theft Auto 5.

Nintendo Switch Sports رتبه 4 را در نمودارها به خود اختصاص داده است و تنها با چند هزار واحد از دست دادن سه تای برتر بازمانده است. نینتندو سوییچ داده‌های دیجیتالی را با GSD به اشتراک نمی‌گذارد، بنابراین احتمالاً اگر این کار را می‌کرد، این بازی در بین سه نفر برتر قرار می‌گرفت.

در غیر این صورت، ماه آرامی برای فروش بازی است. الدن رینگ یک پله سقوط کرده و به شماره 2 می رسد، در حالی که FIFA 22 در جایگاه شماره 3 قرار دارد.

Lego Star Wars: The Skywalker Saga پرفروش‌ترین بازی در ماه آوریل بود، پیش از Elden Ring، FIFA 22، Nintendo Switch Sports و Grand Theft Auto 5.

بر اساس آخرین گزارش ماهانه شرکت تحقیقات بازار ایالات متحده NPD Group که جمعه گذشته منتشر شد، سوییچ پرفروش‌ترین کنسول ایالات متحده در ماه آوریل بود.

پرفروش‌ترین بازی آوریل در ایالات متحده، Lego Star Wars: The Skywalker Saga بود که بر اساس فروش دلاری، در صدر جدول ماهانه نینتندو، پلی‌استیشن، ایکس‌باکس و استیم قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *